Dobre okna? Sprawdź, co brać pod uwagę

Jeśli myślisz nad wymianą okien albo właśnie wyposażasz w nie swój nowy dom, musisz zdawać sobie sprawę, czym się kierować, by podjąć rozważne decyzje. Solidne okna aluminiowe Gdańsk pozwolą cieszyć się ciepłym oraz cichym domem, do jakiego z chęcią będziesz wracać. Na co w związku z tym zważać i jakie parametry okien są najważniejsze?
Fundamentalną sprawą jest materiał, z którego zmontowane są ramy okienne. Do wyboru masz drewno, tworzywo PCV i aluminium. Każde z tych tworzyw odznacza się sporą wytrzymałością oraz odpowiednimi parametrami użytkowymi, więc powinieneś samodzielnie zdecydować, który z nich najlepiej spełni twoje oczekiwania. Będzie to przede wszystkim kwestia estetyki, gdyż plastikowe okna wyglądają inaczej niż drewniane, czy wykonane z aluminium.

Następnym czynnikiem jest ochrona przed ulatnianiem się ciepła, o jakim decyduje parametr Uw. Zwraca on uwagę na izolacyjność cieplną i musi być jak najmniejszy. Wiąże się to jak najbardziej z kosztami, jakie należy ponieść. Poza parametrem izolacji ciepła znacząca jest izolacyjność dźwiękowa – w końcu nie chcesz słyszeć wszystkich dźwięków z zewnątrz twojego mieszkania. Ma to szczególne znaczenie dla osób mieszkających w centrum miejscowości, gdzie ciężko jest uniknąć codziennej wrzawy. Mieszkanie zwłaszcza w takim miejscu jak bliskość ruchliwej ulicy jest wówczas niezwykle uciążliwe. Niezwykle popularne obecnie są także okna antywłamaniowe. Poczucie bezpieczeństwa to jeden z elementów komfortowego życia, dlatego dokładnie przemyślmy kwestię ich zakupu, tym bardziej, że jest to zakup na lata.
Gdy decydujesz się na okna do domu, który dopiero jest w stanie surowym, powinieneś pamiętać, aby miał już zadaszenie. Wtedy bez kłopotu zaczniesz prace wykończeniowe, a złodziei nie będą nęcić materiały, jakie zaczniesz przywozić i składować. Jeśli jeszcze nie podjąłeś definitywnych decyzji co do wyboru okien, możesz poradzić się sprzedawcy bądź zapoznać się z kartą techniczną wybranych okien, aby zyskać pewność czy wszystkie parametry są w porządku. Warto też dopytać o sprawę gwarancji i czas oczekiwania na przywiezienie okien, co jest wyjątkowo istotne w sytuacji, gdy zamówiliśmy dodatkowe elementy, jakich nie ma w bieżącym wyposażeniu sklepu. Solidni sprzedawcy przywiązują do tego niemałą uwagę.

Dodaj komentarz