Jak zatroszczyć się o finansowanie studiów na skalę Wielkiej Brytanii?

Wystartuj od wpisania studia w Anglii, a teraz na samym starcie doskonała wiadomość. W materii tej sprawdzi się perfekcyjnie przysłowie przyjęte w naszym kraju: „Nie taki wilk straszny jak go malują”. Wynika to stąd, że jeśli nie ukończyłeś jakichkolwiek innych studiów, a Twoje studia podjęte w Anglii są pierwszymi to będąc studentem z UE masz prawo do otrzymania Brytyjskiej pożyczki dla pokrycia 100% czesnego.

Warunki Tuition Fee Loan
Pożyczkę możesz dostać na pokrycie kosztów czesnego dla następujących typów studiów. 3-letni Bachelor – odpowiednik licencjatu, 4-letni „Sandwich”/”Year Abroad”/”With Placement”
Pożyczkę zaczynasz spłacać rok po ukończeniu swoich studiów, jednak tylko i wyłącznie wtedy gdy masz ukształtowane w odpowiednim stopniu zarobki. Jeśli nie, spłacasz później. Ta sama sytuacja ma miejsce jeżeli podjąłeś pracę, a z jakiś względów masz przerwę w pracy. Wtedy też masz zawieszenie w regulowaniu rat.

Po upływie 25 lat pożyczka zostanie anulowana jeśli Twoje zarobki nie osiągną określonego pułapu. Nic dziwnego w tym, że Brytyjczycy nazwali sobie tę pożyczkę „soft money”.
Otrzymanie pożyczki nie wiąże się też wcale z dochodami Twoich rodziców. As Simple as that śmiało powiedzmy.
A co z pieniędzmi na życie?
Tu sprawa komplikuje się już nieco. Studia na terenie UK to przecież przecież więcej, niż czesne i z czegoś należy się utrzymywać. A nawet dzieci już chyba wiedzą, że życie na Wyspach Brytyjskich wcale nie jest najtańsze. Na to też jednak może znaleźć się sposób. Młodzi ludzie z Polski spokojnie są w stanie podejmować pracę. Ale czy prace z nauką mamy możliwość pogodzić? Oczywiście że tak. studia w UK zajmują około 15 godzin tygodniowo więc spokojnie mamy czas na part – time Job i rozrywkę. Można utrzymać się samemu.
Jak się rozkładają koszty utrzymania pod panowaniem Królowej?
No dobrze, ktoś powie. Lepiej dmuchać na zimne i lepiej wiedzieć ile kosztuje utrzymanie. Macie rację. Tu garść przydatnych informacji.
Koszta wynajęcia akademika to rozpiętość w przedziale 100 do 180 funtów/tydzień w mieszkaniu zaanektowanym dla studentów może to być raczej mniejszy koszt. Za miejsce w samodzielnym pokoju to jakieś 70 do 150 GBP na tydzień. Wyżywienie to około 300 funtów miesięcznie. Karta na komunikację metrem od 30 do 180 funtów/miesiąc , wysokość określa strefa.

Właśnie na takie mniej więcej wydatki trzeba się przygotować. Przy znalezieniu pracy nie powinno być z tym najmniejszego problemu.
Jeśli się zdecydujesz sprawdź się z tą przygodą, przecież tylko raz się żyje.

Comments are closed.