Naturalne dekoracje pochodzenia korkowego

W ostatnim czasie coraz częściej skłaniamy się ku naturalnym produktom. Otaczające nas sztuczne przedmioty o przerysowanych kształtach nie zawsze dadzą się wkomponować w tradycyjne wnętrza. Wówczas szukamy naturalnych, aczkolwiek oryginalnych dodatków, które podkreślą charakter pomieszczenia, czyniąc je przytulnym i komfortowym. Takimi akcesoriami, których wygląd i zastosowanie są ponadczasowe, okazują się produkty wykonane z korka.
korek

Korek – czym charakteryzuje się ten surowiec?

Korek to produkt w pełni naturalny. Pozyskuje się go z kory dębu korkowego, zasiedlającego obszary basenu Morza Śródziemnego. Proces zdejmowania kory z drzew odbywa się średnio co 9 lat i w żaden sposób nie ma wpływu na kondycję i dalszy rozwój drzewa. W naturze korek chroni pień rośliny przed utratą wilgoci oraz przed wysoką temperaturą. Te niezwykłe właściwości izolacyjne tego surowca z powodzeniem wykorzystuje się w różnych dziedzinach naszego życia.
Co więcej, korek jest materiałem bardzo trwałym i sprężystym, dlatego produkty z niego wykonane są odporne na uszkodzenia, odkształcenia i działanie czynników zewnętrznych.
jablka

Jakie dekoracje można wykonać z korka?

Dekoracje korkowe można wykonać własnoręcznie lub zakupić na wielu stronach internetowych, np. https://korkrollen.de/. Doniczki, świeczniki, ramki na zdjęcia czy podkładki na stół sprawdzą się w każdej aranżacji pomieszczenia, bez względu na to, czy są to wnętrza w stylu nowoczesnym, czy tradycyjnym. Produkty te charakteryzują się niezwykłą trwałością i wytrzymałością. Są odporne na działanie wody oraz wysokiej temperatury.
Korkowe dekoracje można wykonać również własnoręcznie. Arkusze korkowe, rolki korkowe czy korek ścienny doskonale sprawdzą się do ozdobienia ścian w kuchni, salonie czy sypialni. Można zamontować je na całej powierzchni, na jej fragmencie lub zdecydować się na mozaikę korkową. Doskonałym pomysłem na oryginalną, a zarazem użytkową dekorację są tablice korkowe. Można je wykonać samodzielnie, wykorzystując korek samoprzylepny, który w łatwy sposób się docina, nadając mu pożądane kształty.
sztucce
Korek to materiał, który warto wykorzystać do kreatywnego ozdabiania wnętrz. Arkusze korkowe, korek samoprzylepny czy nawet zwykłe zatyczki korkowe do butelek pozwolą stworzyć niezwykłe dekoracje. Nawet tablice korkowe mogą okazać się niebanalną ozdobą. Wiele ciekawych inspiracji znajdziemy w Internecie. Oryginalność i prostota ich wykonania z pewnością zaskoczą niejednego z nas.

Comments are closed.