Poszukujemy pomocy profesjonalnego terapeuty w Internecie, w pierwszym kroku opłaca się skorzystać z Google.

Na dzień dzisiejszy zdecydowanie coraz więcej ludzi jest przekonanych do tego, by faktycznie zrobić użytek ze wsparcia terapeuty lub psychologa, w rozwiązaniu różnych swoich problemów. To zmiana w lepszym kierunku. Jakieś dwie dekady wstecz, chodzenie do psychologów czy korzystanie z terapii w dowolnym – indywidualnym czy grupowym wymiarze, stanowiło tabu i to gigantyczne. Co uległo zmianie? Z dużym prawdopodobieństwem ma na to wpływ dynamika zmian społecznych. Coraz łatwiejszy dostęp do informacji i większa ogólna świadomość zagrożeń różnego typu, mających bezpośredni związek ze stanami zaburzeniowymi, stresem etc.

Jak można dzisiaj namierzyć psychologa, gdy nie wiemy bezpośrednio gdzie się zwrócić?

Wobec takich okoliczności bardzo dobrym działaniem będzie zastosowanie wyszukiwania Google. Ogólnie rzecz biorąc, trzeba wpisać to czego szukamy, jak w przypadku wszystkich innych wyszukań. Czyli w tym wypadku, chcąc znaleźć psychoterapeutę, umieszczamy w pasku wyszukiwania hasło: psychoterapeuta i dodajemy miasto. Przykład: psychoterapeuta Katowice. I już mamy dostęp do wyników, prowadzących do gabinetów terapeutów działających na terenie tego miasta. To bardzo prosta rzecz. Istotniejszym czynnikiem jest to, byśmy naprawdę błyskawicznie i sprawnie to załatwili.

Co jest ważne?

Po tym, gdy już zlokalizujemy ostatecznie interesującego nas terapeutę, trzeba przejść do kontaktu jak najszybciej. Odwlekanie i odkładanie w czasie to w tym przypadku najgorsza możliwa metoda. W psychologii taki mechanizm nosi nazwę odraczania. Dodatkowo można potraktować go w kategoriach wyparcia. Czyli nie przyjmujemy do wiadomości, że mamy jakąś sprawę, z którą chcemy się uporać. A odraczamy, czyli odwlekamy działanie, też na swoją niekorzyść. To bierze się z lęku przed zmianami. Ale to właśnie zachodząca zmiana będzie najistotniejsza. Pod okiem terapeuty z kolei, przyniesie skutki, na których zależy nam najbardziej. Warto o tym pamiętać, im szybciej przejdziemy do działania, tym szybciej dostrzeżemy i poczujemy rezultaty. A finalnie rozwiążemy swój problem.

Comments are closed.