Prezent z humorem – warto wybierać dzisiaj karykatury na zamówienie.

Dużo dzisiaj jest okazji, które mogą wymagać od nas wyjątkowego typu upominków. Wiele też jest osób, które takie właśnie podarunki cenią sobie w największym stopniu. Jednym z takich dobrych przykładów, dla ludzi z humorem oraz dystansem, będzie podarowanie w prezencie karykatury.
To zdecydowanie niesamowicie spopularyzowane rozwiązanie, a artyści wykonujący karykatury naprawdę mają dzisiaj sporo powodzenia. Szczególnie w letnim sezonie, w różnych kurortach, uzdrowiskach i znanych miejscach na naszej krajowej mapie. Przykład – zakopiańskie Krupówki, promenada Monte Cassino w Sopocie. Latem między innymi tam właśnie czekają karykaturzyści, którzy od rana mają pełne ręce roboty. I ołówków albo pędzli. Dlaczego karykatura jest takim wyjątkowym prezentem?

Wykonanie karykatury na zamówienie bazując na materiale ze zdjęcia lub na żywo – to dla wprawionego rysownika kwadrans do pół godziny pracy. A rezultat? Ponadczasowy, w postaci bardzo indywidualnego rysunku, który potem można swobodnie wręczyć w prezencie.

Czy to na pewno dobry pomysł?

W karykaturach niezwykle istotne jest to, by mieć na uwadze kilka kwestii. Sprawa pierwsza, prezent w takiej formie należy wręczyć osobie, którą znamy i to naprawdę dobrze. Komuś bliskiemu. Jeszcze jedna ważna sprawa, trzeba też pamiętać, by karykatura nie uwydatniała sobą takich cech zewnętrznych, które dla osoby obdarowanej mogą stanowić powód do kompleksów. Zasadniczo, trzeba się oprzeć na własnym wyczuciu. Kiedy pamiętamy o takiej kwestii, będziemy ponad wszelką wątpliwość w stanie sprawić sporo radości przyszłemu posiadaczowi czy posiadaczce takiego przerysowanego podarunku.
Koszt? Zrobienie karykatury to kilkanaście do kilkudziesięciu złotych, w zależności od tego gdzie będziemy zlecać jej realizację. Karykaturzystów bez trudu znajdziemy także w Internecie. Google pomaga zawsze, nawet w kontekście nietypowych prezentowych poszukiwań.

Comments are closed.